Izvor: RTS, 21.Feb.2013, 21:14 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rat pred Asadovim vratima, 60 mrtvih
Najmanje 60 osoba poginulo u eksploziji u centru Damaska. Kako javljaju agencije, povređeno nekoliko desetina osoba, među kojima i četvoro dece.
Najmanje 60 osoba poginulo je danas u eksploziji automobila bombe u centru Damaska, novi su podaci koje je objavila sirijska državna televizija. "U napadu je i desetine ljudi ranjeno", navodi se u izveštaju televizije.
Današnji napad je najsmrtonosniji od 10. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << maja 2012. godine, kada je u dvostrukom samoubilačkom napadu u Damasku poginulo 55 ljudi. Prema ranijim podacima, u današnjoj eksploziji automobila bombe u Damasku poginula je 31 osoba.
Državna agencija Sana javila je da je veliki broj civila poginuo ili povređen u "terorističkom napadu" i da je pričinjena značajna materijalna šteta.
Kako javljaju agencije, među povređenima je i četvoro dece.
Eksplozija je odjeknula u centralnom kvartu Mazra, nedaleko od sedišta vladajuće partije Baas i ambasade Rusije. Neki mediji su naveli da je reč o samoubilačkom napadu.
Dopisnik agencije Frans pres javio je da se kod mesta eksplozije nalazi veliki broj kola hitne pomoći, da su prilazi blokirani i da se čuje pucnjava.
Agencija AP prenosi da je automobil eksplodirao u trenutku kad je prišao kontrolnom punktu postavljenom između ruske ambasade i sedišta vladajuće partije predsednika Asada.
Ruska agencija RIA Novosti prenela je reči službenika ruske ambasade koji je rekao da je u eksploziji oštećena zgrada ambasade, ali da niko nije povređen.
Očevici tvrde da je meta napada bio kontrolni punkt u Mazri. Iznad centra Damaska širi se gust oblak dima, a policija je ubrzo posle detonacije blokirala sve ulice u centru prestonice.
Ambulantna kola su brzo upućena na mesto gde je eksplodirao automobil. Vatrogasci pokušavaju da ugase vatru koja je zahvatila automobile.
Od siline eksplozije razbijeni su izlozi i prozori na obližnjim zgradama.
Eksplozija je usledila ubrzo pošto su u blizini fudbalskog stadiona u Damasku ispaljene dve minobacačke granate i tada je jedan igrač ubijen, navodi AP.
Prethodnog dana, minobacaške granate su eksplodirale u blizini jedne od tri Asadove palate u prestonici, pričinivši samo materijalnu štetu.
Damask je do sada bio pošteđen velikog nasilja koje je uništilo druge sirijske gradove, ali su u proteklom periodu meta bombaških napada bile vladine zgrade.
Pakistan: U udesu stradalo 13 osoba
Izvor: B92, 22.Feb.2013, 19:25
Islamabad -- U udesu autobusa koji se survao u provaliju na severozapadu Pakistana poginulo je najmanje 13 ljudi, od toga četvoro dece, dok je povređeno 12 osoba...U policiji kažu da je autobus išao velikom brzinom i da je to uzrok nesreće koja se dogodila u regionu grada Pešavara, preneo je AFP..."Najmanje...




