Izvor: NoviMagazin.rs, 09.Avg.2019, 20:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Policija u Severnoj Makedoniji uhapsila 161 migranta
Policija Severne Makedonije je danas saopštila da je uhapsila 161 migranta koji su noćas pokušali da ilegalno uđu na njenu teritoriju iz Grčke.
Policija je, u saopštenju, navela da su migranti otkriveni na jugu zemlje od strane lokalne policije i oficira iz evropskih zemalja koji pomažu graničnim patrolama Severne Makedonije.
U saopštenju se navodi da oni dolaze iz Pakistana, Indije, Bangladeša, >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << Avganistana, Somalije i Ertireje, kao i da su bili raspoređeni u četiri grupe.
Migranti su odvedeni u prihvatni centar u Đevđeliji gde će čekati na deportaciju u Grčku. I pored učestalih zatvaranja granica na početku 2016. godine, migranti koji su zaustavljeni u Grčkoj posle ilegalnog prelaska iz Turske, i dalje pokušavaju da nastave put na sever, preko balkanskih država, do bogatih evropskih zemalja.





