Izvor: B92, 07.Jan.2023, 23:50
Pada satelit NASA, neki delovi će se sručiti na zemlju
Satelit Američke svemirske agencije (NASA) star 38 godina pašće ovog vikenda na zemlju.
Većina delova objekta teškog 2.440 kilograma će sagoreti u atmosferi, ali se pretpostavlja da će neki delovi ipak pasti na Zemlju.
Američka svemirska agencija odredila je verovatnoću da će neko biti povređen zbog pada delova satelita ''na jedan u 9.400'', preneo je "Njujork post".
Saltelit bi mogao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da padne sutra ujutro, saopštilo je američko ministarstvo odbrane.
Međutim, kalifornijska korporacija "Aerospejs" očekuje da satelit padne u ponedeljak ujutro duž linije koja prolazi preko Afrike, Azije, Bliskog istoka i najzapadnijih oblasti Severne i Južne Amerike.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.





