Izvor: Blic, 04.Dec.2012, 09:48 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Obama sa Borisovom u Vašingtonu
VAŠINGTON - Američki predsednik Barak Obama izjavio je u Vašingtonu, tokom sastanka sa bugarskim premijerom Bojkom Borisovom, da Bugarska vodi region Balkana dalje u integraciju ka Evropi. Bojko Borisov
Obama se Borisovu, koji boravi u poseti SAD, zahvalio na snažnom partnerstvu Bugarske sa NATO, kao i na podršci te zemlje u Avganistanu.
Kako je saopštila Bela kuć, Obama je pohvalio Bugarsku zbog saradnje u borbi protiv kriminala i terorizma, uz >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << ocenu da se saradnja ne zasniva samo na tim osnovama.
U saopštenju se navodi da je Obama rekao da je Bugarska zemlja koja se modernizuje i da zna da je premijer zainteresovan za reforme i stvaranje otvorene i transparentne vlade, kao i za napredak u trgovini između dve zemlje.
Predsednik SAD je istakao da je impresioniran napretkom koji je Bugarska postigla.
Povezane vesti: Obama sa kineskim i japanskim premijerom Gordon: Srbija može biti najjača snaga stabilnosti u regionu Bela kuća odbila zahtev Netanjahua za susret sa Obamom Obama pozvao Morsija u Vašington Obama pozvao Grčku da tesno sarađuje sa EU, MMF i ECB
Pogledaj vesti o: Barak Obama
Obama: Bugarska izuzetan saveznik SAD
Izvor: Cafe.ba, 04.Dec.2012
Predsjednik SAD Barak Obama rekao je nakon razgovora sa bugarskim premijerom Bojkom Borisovim u Vašingtonu da je Bugarska izuzetan saveznik SAD.








