Izvor: B92, 01.Maj.2012, 15:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mardok nepodoban da vodi kompaniju
London -- Rupert Mardok nije podoban da vodi jednu veliku međunarodnu kompaniju, ocenili su britanski poslanici.
Odbor za kulturu koji čine predstavnici različitih parlamentarnih stranaka ispitao je novinare i direktore lista "News of the world" koji je zatvoren pošto je otkriveno da su njegovi novinari pribegavali prisluškivanju telefonskih poruka javnih ličnosti i žrtava ubistava, a koji je bio u vlasništvu Mardokove medijske imperije.
Odbor je u izveštaju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << zaključio da se Mardok namerno pravio da ne vidi šta se događa u kompaniji, a da je rukovodstvo pomenutog časopisa pokušalo da zavara parlament o razmerama čitavog skandala sa prisluškivanjem.
Odbor je počeo istragu u julu 2011. godine posle medijskih izveštaja o prisluškivanju čije su žrtve između ostalih bile ubijena učenica Mili Dauler kao i porodice žrtava bombaških napada u Londonu.
Članovi odbora su saslušali svedočenje Marodka i njegovog sina i zaključili da je ideja da neko toliko "prisutan" kao Rupert Marok nije imao ideju o tome šta se događa u "News of the world" jednostanvno "nije verodostojna".
Medijski magnat je u stanju da se "jako dobro seća i ulazi u detalje kada mu to odgovara", navodi se u izveštaju.
U odvojenom svedočenju pred Livinsonovom komisijom, koja vodi istragu o medijskoj etici i njegovom uticaju na političare, Mardok je prošle nedelje rekao da je prisluškivanje zataškavano i skrivano od njega i drugih visokih funkcionera u njegovoj imperiji. Mardok je naveo i da je on lično "kriv" što svojevremeno nije obraćao više pažnje na događaje u tabloidu.
Mardok nepodoban za mesto direktora
Izvor: VOA, 01.Maj.2012
Britanski parlament objavio izveštaj o prisluškivanju poznatih ličnosti navodeći da je Rupert Mardok namerno zatvarao oči pred skandalom






