Kinezi hakovali Belu kuću

Izvor: Kurir, 01.Okt.2012, 23:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kinezi hakovali Belu kuću

Izvor iz Bele kuće rekao je da hakeri nisu uspeli ukrasti nikakve poverljive dokumente, prenosi portal Politiko. Hakeri su u računar upali tako što su poslali zaraženi imej

VAŠINGTON - Iz rezidencije američkog predsednika potvrđeno je da su hakeri upali u kompjuterski sistem u vojnom kabinetu Bele kuće. Hakeri, koji su uspeli da upadnu u sistem Bele kuće, navodno su iz Kine.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir <<
Izvor iz Bele kuće rekao je da hakeri nisu uspeli ukrasti nikakve poverljive dokumente, prenosi portal Politiko. Hakeri su u računar upali tako što su poslali zaraženi imejl.

Izvor iz Bele kuće tvrdi da je pretnja vrlo brzo detektovana i da je virus izolovan i uklonjen. Takođe, naglašava da hakeri nisu imali pristup vojnim tajnama.

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Hakeri napali Belu kuću

Izvor: Akter, 01.Okt.2012

Iz rezidencije američkog predsednika potvrđeno je da su hakeri upali u kompjuterski sistem u vojnom kabinetu Bele kuće

Nastavak na Akter...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.