Još šest poslaničkih grupa prijateljstava

Izvor: Mondo, 31.Jan.2013, 13:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Još šest poslaničkih grupa prijateljstava

U Skupštini Srbije danas je konstituisano još šest poslaničkih grupa prijateljstva.

Poslaničku grupu prijateljstva sa Azerbejdžanom voditi naprednjak Vladimir Cvijan, a sa Albanijom Dragomir Karić (SNS).

Na sednici skupštinskog Odbora za spoljne poslove konstituisane su i grupe prijateljstva sa Jermenijom, na čijem će čelu biti demokrata Ivan Jovanović, sa Norveškom, koju će voditi naprednjak Ljubiša Stojmirović, dok će na čelu grube sa Švedskom >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << biti Milorad Mijatović iz SDPS, a Slovenije Biljana Stošić iz SNS.

Odbor nije prihvatio predlog poslanika URS Branislava Mitrovića da se izjašnjavanje o predsedavajućem grupa prijateljstva sa Slovenjom I Azerbejdžanom odloži, budući da je URS naknadno predložila svoje poslanike - Predraga Markovića I Snežanu Stojanović Plavšić.

Obrazloženje Mitrovića bilo je da poslanička grupa URS nema nijednog predsedavajućeg u do sada konstituisanim poslaničkim grupama prijateljstva.

Predsednik Odbora za spoljne poslove Miloš Aligrudić podsetio je da se dogovori oko formiranja poslaničkih grupa prijateljstva vode mesecima unazad i da je URS imala vremena da da svoje kandidate.

On je naveo da bi bilo dobro da se vladajuća koalicija dogovori oko predsedničkih kandidata za poslaničke grupe prijateljstva.

Odbor je na predlog SNS odložio izjašnjavanje o tome da Poslaničku grupu prijateljstva sa Austrijom umesto nekadašnjeg poslanika SPS Ivice Tončeva, koji je podneo ostavku na poslaničku funkciju, vodi Meho Omerović iz SDPS, a obrazloženje naprednjaka bilo je da su potrebne dodatne konsultacije.

U Skupštini Srbije je tako do sada formirano ukupno 62 poslaničke grupe prijateljstva.

(Tanjug, foto: Tanjug, Rade Prelić)

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.