
Izvor: B92, 06.Apr.2019, 18:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Borimo se protiv terorista u Libiji"
Zamenik šefa ruske diplomatije Mihail Bogdanov razgovarao je telefonom sa komandantom međunarodno nepriznate libijske nacionalne armije Kalifom Haftarom.
Preneo mu je da Moskva podržava političko rešenje krize u zemlji, saopštilo je danas Ministarstvo spoljnih poslova Rusije.
Kako se navodi u saopštenju, Haftar je Bogdanova, tokom razgovora u petak, informisao o, "naporima u borbi protiv terorista u Libiji", preneo je Rojters.
U saopštenju se >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << precizira da je Haftar podelio informacije o akcijama Libijske nacionalne armije proteklih nekoliko dana, koje, kako se navodi, imaju za cilj intenziviranje "borbe protiv terorista i ekstremističkih grupa, koji deluju u različitim delovima zemlje, ukljucujući u prestonici Tripoliju".
Prema tvrdnjama Haftara, te grupe predstavljaju pretnju po stabilnost libijskog društva i ometaju sprovođenje sporazuma o uspostavljanju održivog inkluzivnog političkog procesa u Libiji i dijaloga zasnovanog na konsenzusu, usmerenog na formiranje jedinstvenih efikasnih državnih organa uprave, dodaje se u saopštenju, a navodi TASS.
Kremlj je ranije saopštio da ne podržava Haftara, koji je naredio svojim snagama da krenu prema prestonici Tripoliju, dok je EU pozvala na smirenje i upozorila da bi situacija mogla da se otrgne kontroli.
Libijska nacionalna armija (LNA) saopštila je sinoć da je preuzela kontrolu nad aerodromom u predgrađu prestonice Tripolija.
Ahmed Mismari, portparol snaga lojalnih lideru međunarodno nepriznate administracije Kalife Haftara, rekao je i da su pripadnici LNA preuzeli kontrolu nad dva grada u blizini Tripolija - Tarhuanom i Azizijom.
Haftar Bogdanovu: Borimo se protiv terorista u Libiji
Izvor: Blic, 06.Apr.2019
Zamenik šefa ruske diplomatije Mihail Bogdanov razgovarao je telefonom sa komandantom međunarodno nepriznate libijske nacionalne armije Kalifom Haftarom, kojem je preneo da Moskva podržava političko rešenje krize u zemlji, saopštilo je danas Ministarstvo spoljnih poslova Rusije.