Bivšem predsedniku Mušarafu zabranjeno da napusti Pakistan

Izvor: Blic, 31.Mar.2013, 03:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bivšem predsedniku Mušarafu zabranjeno da napusti Pakistan

Pakistanske vlasti zabranile su danas bivšem predsedniku Pervezu Mušarafu da napusti zemlju.

Ministarstvo unutrašnjih poslova izdalo je direktivu imigracionim vlastima da Mušarafovo ime stave na listu kontrole izlaska, javio je Radio Pakistan, uz dopunu da je Ministarstvo, takođe, poslalo obaveštanje Federalnoj istražnoj agenciji koja se bavi imigracionim pitanjima na aerodromima.

Pervez Mušaraf, koji je prvi put došao na vlast u vojnom puču 1999. godine, vratio >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << se u nedelju 24. marta u Pakistan nakon četiri godine provedene u egzilu u Londonu i Dubaiju, kako bi svoju partiju predvodio na parlamentarnim izborima 11. maja.

Pred njim je, međutim, nekoliko sudskih procesa, od kojih se jedan odnosi na optužbe vezane za kontroverzni propust vlade da pruži obezbeđenje bivšoj premijerki Benazir Buto, koja je ubijena 2007. godine.

Sud u Karačiju produžio je Mušarafov boravak na slobodi uz kauciju na zahtev njegove odbrane kako bi bivši šef države mogao da učestvuje na izborima, ali je njemu sada zabranjeno da napusti zemlju bez dozvole suda.

On predvodi političku partiju Svepakistanska muslimanska liga (APML) sa kojom će učestvovati na majskim izborima. Uoči Mušarafovog povratka u zemlju, pakistanski talibani su mu zapretili smrću, ukoliko se pojavi u Islamabadu.

Mušaraf je u trajnom sukobu s talibanima i drugim ekstremnim islamističkim grupama, pošto se svojevremeno, dok je bio na vlasti, pridružio "ratu protiv terorizma", koji su pokrenule SAD posle terorističkih napada na Njujork i Vašington 11. septembra 2001. godine.

Tada je predsednik republike kao komandant pakistanske vojske pokrenuo i obimne vojne operacije protiv islamističkih ekstremista u Pakistanu.

Povezane vesti: Bivši predsednik Mušaraf vraća se u Pakistan

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.