Barozo:Francuska mora predstaviti pouzdan program reformi

Izvor: Blic, 15.Maj.2013, 11:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Barozo:Francuska mora predstaviti pouzdan program reformi

Pariz - Predsednik Evropske komisije Žoze Manuel Barozo izjavio je danas da Francuska mora predstaviti pouzdan program strukturnih reformi, jer najnoviji podaci govore da je druga najveća evropska ekonomija skliznula u recesiju.

Barozo, koji će se kasnije danas sastati sa francuskim predsednikom Fransoa Olandom u Briselu, rekao je da Francuska mora sprovesti reforme, ukoliko želi da od Evropske unije >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << dobije dodatne dve godine za svodjenje budžetskog deficita na granicu od tri odsto BDP-a, kao što je ranije obećala, prenosi Rojters.

Produženje tog roka biće odobreno samo "ako Francuska predstavi pouzdan program reformi kako bi bila u stanju da povrati konkurentnost", rekao je Barozo za radio "Evropa 1".

Preliminarni podaci, objavljeni danas, pokazuju da je francuska ekonomija ušla u recesiju, budući da je u prvom kvartalu 2013. privreda usporila za 0,2 odsto.

Najčitanije SADA:
Pogledaj vesti o: Pariz

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Barozo: Pariz da iznese pouzdan program reformi

Izvor: Capital.ba, 15.Maj.2013

PARIZ, Predsjednik Evropske komisije Žoze Manuel Barozo izjavio je danas da je neophodno da Francuska iznese pouzdan program strukturalnih reformi, nakon što su najnoviji podaci pokazali da je ekonomija te ..

Nastavak na Capital.ba...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.