Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 02.Apr.2012, 11:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vašington "zabrinut zbog recipročnih hapšenja"
VAŠINGTON -
Stejt Department je izrazio zabrinutost povodom hapšenja u proteklih dana i naveo očekivanje da će se i Srbija i Kosovo uzdržati od akcija koje bi mogle da dovedu do jačanja tenzija, preneo je Glas Amerike.
"Zabrinuti smo zbog izjava nekih zvaničnika kojima se implicira pretnja 'recipročnim' hapšenjima", kaže se u saopštenju koje je Glasu Amerike dostavljeno iz kancelarije portparola Stejt departmenta.
Stejt department očekuje >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << da, kako se navodi, "kao i sve druge zemlje koje imaju evroatlantske aspiracije, i Srbija i Kosovo poštuju vladavinu prava i izbegnu izjave i akcije koje bi mogle da dovedu do jačanja tenzija".
U saopštenju se podseća da je "OEBS ponudio da olakša građanima Kosova sa dvojnim državljanstvom da glasaju na parlamentarnim izborima Srbije".
"Nadamo se da će vlada Kosova, koja je ranije izrazila spremnost da prihvati takvu pomoć, kao i vlada Srbije, prihvatiti ovu ponudu što je pre moguće", kaže u saopštenju.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Stejt department zabrinut zbog hapšenja
Izvor: Mondo, 02.Apr.2012
Stejt Department je izrazio zabrinutost povodom hapšenja u proteklih dana i naveo očekivanje da će se i Srbija i Kosovo uzdržati od akcija koje bi mogle da dovedu do jačanja tenzija, preneo je Glas Amerike.















