Izvor: B92, 25.Jun.2016, 00:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pjongjang odgovara Vašingtonu nuklearnim probama
Pjongjang -- Visoki zvaničnik Severne Koreje zadužen za odnose sa SAD izjavio je danas da je njegova zemlja sada "nuklearna pretnja" za SAD.
Kako je rekao, Vašington može očekivati više nukleranih proba i lansiranje raketa dok god se služi "pretnjama i pritiscima".
Generalni direktor odeljenja za odnose sa SAD u Ministarstvu spoljnih poslova Severne Koreje, Han Song Riol, opravdava lansiranje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dve rakete srednjeg dometa koje je Severna Koreja izvela u sredu.
"SAD su izazvale ovaj problem", kazao je Han u svom prvom intervjuu za američke medije od kada je preuzeo dužnost pre tri godine.
Han je dodao da "SAD mora da prekine sa vojnim pretnjama, sankcijama i ekonomskim pritiscima. Ako to ne urade, to je isto kao da nam govore da se pomirimo dok nam drže pištolj uperen u čelo", smatra Han.





