Izvor: B92, 13.Avg.2011, 13:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pada Obamin zakon?
Atlanta -- Federalni apelacioni sud u Atlanti proglasio je danas neustavnom odredbu kojom se od praktično svih Amerikanaca zahteva da imaju zdravstveno osiguranje.
Pravnici administracije u Vašingtonu sada imaju na raspolaganju mogućnost da zatraže da se o tome izjasni sud u punom sastavu, kao i da se žale Vrhovnom sudu.
Ovakvom odlukom tročlanog sudskog veća ruši se jedan od ključnih delova prošlogodišnje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << reforme zdravstvenog osiguranja, koja se smatra do sada najznačajnijim političkim zaveštanjem predsednika Baraka Obame.
Savetnica Bele kuće Stefani Kater izrazila je uverenje da ta odluka ne može opstati. Ljudi koji odaberu da se zdravstveno ne osiguraju donose ekonomsku odluku koja pogađa sve nas, dodala je ona.
Dosad je 26 američkih država, po pravilu tamo gde republikanci imaju udela u vlasti, pokrenulo postupak ustavnosti zdravstvene zaštite.
Sud u Atlanti, ipak, nije proglasio neustavnom ukupnu reformu zdravstvenog osiguranja, kao niži sud, na čiju odluku je uložena žalba.
Prethodno je apelacioni sud u Sinsinatiju stao na stranu vlade po tom pitanju.
Pada Obamin zakon?
Izvor: Radio 021, 13.Avg.2011
Federalni apelacioni sud u Atlanti proglasio je neustavnom odredbu kojom se od praktično svih Amerikanaca zahteva da imaju zdravstveno osiguranje.









