Obamina krštenica falsifikat?

Izvor: B92, 02.Mar.2012, 11:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Obamina krštenica falsifikat?

Vašington -- Obamina krštenica koja potvrđuje da je rođen u SAD i samim tim može da bude predsednik, mogla bi da bude falsifikat kaže šerif Džo Arpajo.

Šerif iz Marikopa je otkrio da je istraživanjem došao do zaključka da bi dostavljena krštenica mogla biti "falsifikat i prevara".

Apajo je poznat po svojim strogim gledištima po pitanju imigracije, i trenutno je pod istragom zbog rasnih delikta.

Arapajo je rekao da je analizirajući elektronsku >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kopiju Obamine krštenice počeo da sumnja u njenu autentičnost.

"Zasnovano na svim dokazima i istrazi, ja ne mogu da potvrdim da su ovi dokumenti autentični. Prema mojim verovanjima krštenica je napravljena elektronski, i nije potekla iz papirnog formata", kaže Arapajo.

Bela kuča je objavila Obaminu krštenicu u aprilu 2011. kako bi zaustavila spekulacije da on nije rođen u SAD. Osobe koje su rođene van terotorije SAD ne mogu da budu predsednici.

Kada je Barak Obama postao predsednik SAD, pokrenute su spekulacije da on nije rođen na Havajima kako tvrdi, već u Keniji odakle mu je i otac.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Obama postao predsednik na prevaru?

Izvor: Vesti-online.com, 02.Mar.2012

Krštenica predsednika SAD-a Baraka Obame, koja potvrđuje da je rođen u SAD i samim tim može da bude predsednik, mogla bi da bude falsifikat, rekao je šerif Džo Arpajo...Šerif iz Marikopa je kaže da je istraživanjem došao do zaključka da bi dostavljena krštenica mogla biti "falsifikat i prevara"....

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.