Izvor: RTS, 29.Dec.2012, 13:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Neumoljivi Klipersi, pobeda Vašingtona
Los Anđeles klipersi nastavljuju da uteruju strah u kosti svima u NBA ligi. Majamiju nedovoljan odlični Lebron u Deotroitu. Sakramento, uz zvuk sirene, pobedio Nikse. Vašington slavio, ali ne i Šarlot, koji je poražen i 17. put za redom.
Bilo je uzbudljivo u NBA ligi u noći između petka i subote. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << U centru pažnje ponovo su bili Los Anđeles klipersi, koji su i nakon velikog zaostatka u Solt Lejk Sitiju uspeli da savladaju Jutu i stignu do 16. pobede u nizu.
Najzaslužniji za nastavak serije Klipersa bio je Kris Pol koji je zabeležio 29 poena. Ova serija je inače najduža u još od kraja 2008. godine i 19 pobeda Bostona u nizu. Blejk Grifin je imao 22 poena i 13 skokova, Deandre Džordan dodao je 16 uz 10 skokova, a Batler je ubacio 14 poena. Na drugoj strani Rendi Foj je imao 28 poena, a Al Džeferson 22.
Neočekivani poraz pretrpeo je Majami u Detroitu. Lebron Džejms je bio sjajan, ali njegova dobra rola nije bila dovoljna. Vil Bajnam je predvodio domaćina sa 25 poena i 10 asistencija, a rezervisti domaćina postigli su čak 64 poena. Lebron je imao 35 poena, 6 skokova, 5 asistencija i 6 ukradenih lopti.
Kobi Brajant nije uspeo i da na 11 utakmici za redom postigne više od 30 poena, samo zato jer je protiv Portlanda proveo poslednju četvrtinu na klupi. Lejkersi su ipak lako slavili, a Brajant jestao na 27 poena i pet skokova. Dvajt Hauard imao je 21 poen i 14 skokova, dok uje Stiv Neš podelio deset asistencija uz šest poena. Na drugoj strani Lamarkus Oldridž je sa 26 poena bio najbolji.
Derbi Teksasa odigran je u San Antioniju, gde je domaći tim savladao Hjuston. Toni Parker bio je odličan sa 31 poenom, deset asistencija i pet skokova. Tim Dankan je imao 30 poena i pet skokova, a Manu Đinobili je dodao 23 poena. Kod gostiju Džejms Harden je bio odličan sa 33 poena, pet skokova i sedam asistencija.
Sakramento Kingsi savladali su Njujork nikse, koji su ponovo bili lišeni pomoći Karmelo Entonija, sa 106:105 trojkom Džejmsa Džonsa u poslednjoj sekundi, nakon što je tim iz Kalifornije ispustio 27 poena prednosti iz prvog poluvremena.
Denver je ubedljivo pobedio Dalas Meverikse sa 106:85. Prvi meč Dirka Novickog na domaćem terenu otkako se vratio na parket pokvario je sjajni Danilo Galinari sa rekordom karijere od 39 poena, šutiravši za tri poena 7 od 11. Italijan je imao i 8 skokova. Novicki je ubacio tek dva od deset šuteva iz igre, za ukupno 5 poena.
Bruklin je savladao nejaki Šarlot sa 97:81 u prvom meču pod vođstvom novog trenera Pi Džej Karlisima. Ovo je 17. uzastopni poraz Bobketsa.
Vredi pomenuti i da je Vašington stigao do pobede nakon osam poraza u nizu. Tim iz prestonice slavio je protiv Orlanda rezultatom 105:97.
Rezultati:
Vašington - Orlando 105:97
Indijana - Finiks 97:91
Bruklin - Šarlot 97:81
Detroit - Majami 109:99
Klivlend - Atlanta 94:102
Nju Orleans - Toronto 97:104
Dalas - Denver 85:106
San Antoni - Hjuston 122:116
Juta - LA Klipers 114:116
Sakramento - NY Niks 106:105
LA Lejkers - Portland 104:87
Golden Stejt - Filadelfija 96:89
















