Izvor: Blic, 06.Maj.2010, 01:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kompanija Vašington post prodaje Njuzvik
Američka korporacija za obrazovanje i medije Vašington post (The Washington Post Co) ponudila je na prodaju nedeljnik Njuzvik (Newsweek), u nadi da će novi vlasnik uspeti da zaustavi dalje gubitke časopisa koji postoji već 77 godina.
Industrija štampanih medija u SAD je, kao i mnoge druge, zapala u krizu zbog svetske recesije, ali posebno su pogođeni Njuzvik, Tajm magazin i Ju-Es njuz end vorld riport (U.S. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << News & World Report), koji pokušavaju da se izbore sa onlajn portalima vesti.
Nekada su ti nedeljnici bili dobar pregled nedeljnih događaja na jednom mestu, ali sada ih potiskuju veb sajtovi vesti, koji non-stop izbacuju vesti i komentare.
Uprkos smanjenju broja zaposlenih, Njuzvik je postao teret za svog vlasnika, koji se, takođe, bori sa padom reklama u svojim istoimenim novinama Vašington post (Washington Post).
Njuzvik beleži gubitke od 2007. i očekuje se da se taj trend nastavi i u ovoj godini.
Njuzvik je u 2009. prodao za 26 odsto manje oglasnih strana, što je u nivou proseka kada se radi o toj industriji, prema Birou za informacije o štampanim medijima. Prema istom izvoru, operativni gubitak kompanije Vašington post u 2009. bio je 29,3 miliona dolara, naspram 16,1 milion u 2008.
Njuzvik je osnovan 1933, a u sastav kompanije Vašington post ušao je 1961.
U poslednjih šest meseci 2009. prodato je u proseku oko dva miliona primeraka nedeljnika.
Njuzvik se prodaje
Izvor: RTS, 06.Maj.2010
Posle 77 godina poznati američki magazin Njuzvik se prodaje zbog velikih gubitaka, saopštila korporacija "Vašington post". ..Američka korporacija "Vašington post" je saopštila da razmatra prodaju nedeljnika Njuzvik, u nadi da će novi vlasnik uspeti da zaustavi dalje gubitke časopisa koji postoji...








