Izvor: Blic, 27.Sep.2011, 03:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Jadranka Jovanović u Kenedi centru
Jadranka Jovanović, naša operska diva, održaće nekoliko solističkih koncerata u Vašingtonu, Klivlendu, Njujorku, Čikagu.
Kada je o programu reč, Jadranka Jovanović kaže: „Američkoj publici ću se ovoga puta predstaviti programom 'Svetski muzički biseri’ - svojevrsnom šetnjom kroz najlepšu klasiku sveta od Rosinija, Šuberta, Bizea, islandskog kompozitora Johansona, preko filmske >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << muzike, pa do srpskih autora Stanislava Biničkog, Kornelija Stankovića, Davorina Jenka, Dimitrija Golemovića..."
Ovom prilikom će obeležiti i jedan svoj mali jubilej. „Kada sam prvi put gostovala u Njujorku, a to je bilo 1991, desila mi se prava mala drama. Predviđeni pijanista otkazao je putovanje dva dana pred put. Možete da zamislite u kakvoj sam situaciji bila. Pozvala sam prof. Rackova, koji je za dva dana uspeo da savlada sve, od vize do programa. I to sa smeškom. Dakle, to je bio naš prvi zajednički umetnički projekat i, evo, sada sam ga pozvala da ponovo bude moj klavirski saradnik i da 2011, onako za nas, tiho, obeležimo 20. godina umetničke saradnje. Moram reći i to da se prvi put osećam podržanim umetnikom od svoje zemlje jer me je podržalo Ministarstvo kulture", kaže za "Blic" operska diva.
Pogledaj vesti o: Nju Jork






