Hakeri napali Trgovinsku komoru SAD

Izvor: B92, 21.Dec.2011, 15:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hakeri napali Trgovinsku komoru SAD

Vašington -- Kineski hakeri su prošle godine upali u kompjuterski odbrambeni sistem Američke trgovinske komore, objavio je američki list "Wall Street Journal".

Hakeri su tako mogli da imaju pristup informacijama o njenim aktivnostima, kao i aktivnostima njenih tri miliona članova

WSJ, koji citira neimenovane izvore, piše da je u celu hakersku akciju bilo uključeno najmanje 300 veb adresa, kao i da je zaustavljena maja 2010. godine.

Nije, međutim, poznato >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koliko su informacija videli hakeri ili ko je mogao da ima pristup njihovoj mreži više od godinu dana pre nego što je otkrivena.

Kineske vlasti su odbacile izveštaj objavljen u WSJ, navodeći da kineski zakon kažnjava hakerske napade.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.