Izvor: B92, 25.Dec.2014, 22:38 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Džordž Buš ostaje u bolnici
Bivši američki predsednik Džordž Buš stariji (90) i danas ostaje u bolnici u Hjustonu, u Teksasu, nakon što je u sredu primljen zbog povremenih prekida disanja.
Kako je saopštio portparol 41. američkog predsednika, Džim Mekgrat, bivši predsednik ostaje u bolnici iz predostrožnosti, javio je AP.
Umereni republikanac, Džordž Buš bio je predsednik od 1989. do 1993. godine i pamti se po tome, između ostalog, što je poslao američke snage u Irak u prvi Zalivski >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << rat, nakon što su snage Sadama Huseina izvršile invaziju na Kuvajt.
Pre nego što je izabran za predsednika SAD, Buš je služio u dva mandata kao potpredsednik ikone republikanaca Ronalda Regana, podsetila je agencija AFP.
U svojoj dugoj karijeri, Buš je bio i kongresmen, ambasadora SAD u Ujedinjenima nacijama, direktor Centralne obaveštajne agencije (CIA).
Buš ima šestoro dece, a njegov najstariji sin Džordž W. Buš bio je 43. američki predsednik.














