Amerika razmatra uvođenje sankcija Rusiji

Izvor: B92, 20.Mar.2020, 11:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Amerika razmatra uvođenje sankcija Rusiji

Vašington -- Amerika razmatra uvođenje antiruskih sankcija radi stabilizacije tržišta nafte, piše "Volstrit džurnal", pozivajući se na neimenovane izvore.

Kao instrument uticaja na Moskvu adminstracija predsednika SAD Donalda Trampa predviđa uvođenje ograničavajućih mera. O kakvim konkretno merama se radi, "Volstrit džurnal" nije naveo.

Prema podacima američkog lista, Vašington >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << želi da natera Rijad da se vrati na raniji nivo proizvodnje nafte koji je bio pre raskida sporazuma OPEK+. U tu svrhu Amerikanci nameravaju da iskoriste diplomatski pritisak na nivou Stejt departmenta i Saveta za nacionalnu bezbednost, navodi list.

Ranije je Tramp izjavio da će se Vašington umešati u stabilizaciju tržišta nafta.

Podsetimo, cena nafte je pala nakon vesti da članice Organizacije zemalja izvoznica nafte (OPEK+) nisu uspele da produže sporazum o smanjenju proizvodnje. Još jedan faktor koji utiče na nacionalnu i svetsku ekonomiju ostaje pandemija koronavirusa, prenosi Sputnjik.
Pogledaj vesti o: Moskva

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.