(VIDEO) INTERVENCIJA: Ruski tenkovi ušli u Ukrajinu?!

Izvor: Kurir, 12.Jun.2014, 19:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

(VIDEO) INTERVENCIJA: Ruski tenkovi ušli u Ukrajinu?!

Arsen Avakov navodi da su tenkovi prošli kroz kontrolne punktove u Lugansku, koji inače kontrolišu ruski separatisti. Moskva odbacila navode Ukrajine, navodeći da se radi o "još jednoj lažnoj informaciji"

KIJEV - Ukrajinski ministar unutrašnjih poslova Arsen Avakov izjavio je da su tri ruska tenka ušla prešla granicu i ušla u Ukrajinu, javlja BBC.

Avakov navodi da su tenkovi prošli kroz >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << kontrolne punktove u Lugansku, koji inače kontrolišu ruski separatisti.

Ukrajinski ministar unutrašnjih poslova je rekao na konferenciji za novinare, da su tenkovi koji su prešli ukrajinsko-rusku granicu stigli do Snižne u Donjeckoj obasti. Dva su se uputila u grad Gorlovka, gde ih je zaustavila ukrajinska vojska.

"Tenkove su napale naše (ukrajinske) oružane snage. Borbe su u toku. Ne mogu da objavim rezultat (borbi), ali deo kolone je uništen", rekao je ukrajinski ministar.

U operaciji ukrajinske vojske u oblasti Donjecka i Luganska na istoku zemlje poginulo je 270 ljudi, a ranjeno 713 ljudi, saopštilo je ukrajinsko ministarstvo zdravlja.

Od početka sukoba 225 ljudi je poginulo u Donjeckoj oblasti a 45 u Luganskoj, navodi se u saopštenju, preneo je ranije danas Itar-Tas s.

Lugansk i Donjeck su prošlog meseca održali referendum na kome su izglasali da ne žele više da budu deo Ukrajine i prgolasili nezavisnost.

Moskva odbacila navode Ukrajine, navodeći da se radi o "još jednoj lažnoj informaciji"

Nastavak na Kurir...



Povezane vesti

VIDEO: Ruski tenkovi ušli u Ukrajinu!

Izvor: Vesti-online.com, 12.Jun.2014

Ukrajinski ministar unutrašnjih poslova Arsen Avakov izjavio je da su tri ruska tenka prešla granicu i ušla u Ukrajinu, javlja BBC...Avakov navodi da su tenkovi prošli kroz kontrolne punktove u Lugansku, koji inače kontrolišu proruske snage...On je optužio Rusiju da je dozvolila prolazak tri tenka...

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.