Izvor: B92, 28.Dec.2009, 10:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Timošenko: Plaćamo gas Rusiji
Kijev -- Ukrajinska premijerka Julija Timošenko demantovala je da ta zemlja ima finansijske poteškoće u plaćanju ruskog gasa potrošenog u decembru.
"U Ukrajini i tokom krize upravljamo našim finansijama na jasan i siguran način", rekla je Timošenko, prenosi ruska novinska agencija Interfax.
Izvršni direktor ruskog Gasproma Aleksej Miller ranije je rekao da je Ukrajina smanjila nabavku ruskog gasa od sredine decembra zbog "ozbiljnih teškoća" u >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << plaćanju isporučenih količina ovog energenta.
"Mi slušamo ovakve izjave na kraju svakog meseca već više od godinu dana", rekla je Timošenko.
Prema Gaspromu, Ukrajina treba da do 11. januara plati gas potrošen u decembru. Portparol Gasproma Sergej Kuprianov ranije je rekao agenciji France press da će Ukrajina imati problema da podmiri račun za gas za decembar pošto joj Međunarodni monetarni fond nije odobrio isplatu nove tranše kredita od 3,8 milijardi dolara. Ruski premijer Vladimir Putin je više puta upozorio da će Rusija prekinuti dotok gasa Ukrajini ako kasni sa plaćanjem.





