
Izvor: SrbijaDanas.com, 23.Apr.2021, 13:31
TEMA O KOJOJ RUSI NE ŽELE NI DA PRIČAJU: Putin spreman da ugosti Zelenskog, ali jedno pitanje je "zatvoreno"
Sve više se priča o mogućem sastanku ruskog predsednika i ukrajinskog lidera
Teme razgovora predsednika Rusije i Ukrajine Vladimira Putina i Vladimira Zelenskog mogu biti bilateralni odnosi, međutim, o pitanju Krima nema šta da se priča, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
- Predsednik je sam rekao da možemo govoriti o bilateralnim odnosima, međutim tema kao što je Krim ne postoji >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << jer o tom pitanju nema šta da se priča - naglasio je on.
Govoreći o Ukrajini Peskov je rekao da postoji veliki broj ruskih građana u toj zemlji koji se susreću sa brojnim komplikacijama.
Od problema portparol Kremlja je nabrojao odnos vlasti prema ruskom jeziku kao i prema ljudima sa ruskog govornog područja.
- Ne mogu da konkretizujem o kome se tačno radi, ali zasigurno znam da se mnogi građani suočavaju sa brojnim komplikacijama u Ukrajini - dodao je.
Nastavak na SrbijaDanas.com...
Kremlj: Putin i Zelenski u slučaju komunikacije mogu da razgovaraju o bilateralnim odnosima, a tema kao što je Krim ne postoji
Izvor: Vostok.rs, 23.Apr.2021
Predsednici Rusije i Ukrajine, Vladimir Putin i Vladimir Zelenski, u slučaju komunikacije, mogu da razgovaraju o bilateralnim odnosima, saopštio je Kremlj. „Ne postoji takva tema kao što je Krim, pa nema o čemu da se razgovara“, dodao je pres-sekretar ruskog lidera Dmitrij Peskov, odgovarajući...