Štimac: Belgija teža od Srbije

Izvor: B92, 20.Jun.2012, 19:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Štimac: Belgija teža od Srbije

Naslednik Slavena Bilića na klupi reprezentacije Hrvatske Igor Štimac kaže da će utakmica sa Srbijom u kvalifikacijama za SP 2014. biti visokog naboja.

Štimac je u intervjuu za "Jutarnji list" ocenio i da će kvalifikacije za Mundijal u Brazilu biti najteže u istoriji hrvatskog fudbala.

"Po kvalitetu, rekao bih da je Belgija teži protivnik, ali utakmice sa Srbijom nose izuzetan naboj", kaže Štimac, koji je trenutno u ulozi komentatora EP u Poljskoj i >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Ukrajini na HTV.

Na pitanje da li se "veseli” susretu sa Sinišom Mihajlovićem Štimac je dodao da nema potrebe za navodnicima.

"Veselim se, ali bez navodnika, svakom izazovu i utakmici sa jakim protivnicima", rekao je Štimac.

Reprezentacija Hrvatske završila je takmičenje na EP pošto je ispala u grupnoj fazi takmičenja, a selektor Slaven Bilić oprostio se od reprezentacije. Međutim, da će doći do smene selektora kao i do promena u vrhu Fudbalskog saveza Hrvatske znalo se još pre početka evropskog šampionata.

Štimac će na klupu hrvatskog tima sesti 6. jula, dok će Davor Šuker na mestu predsednika saveza naslediti Vlatka Markovića.

Srbija će u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2014. u Brazilu u grupi A igrati sa Velsom, Škotskom, Makedonijom, Belgijom i Hrvatskom.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Štimac: Belgija jača od Srbije

Izvor: RTS, 20.Jun.2012

Novi selektor Hrvatske Igor Štimac očekuje uzbudljive duele sa Srbijom u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, duele "izuzetnog naboja", ali veruje da je, barem po kvalitetu, Belgija teži protivnik. Prvi duel Srbije i Hrvatske na programu je u martu 2013. godine...Naslednik Slavena Bilića na klupi...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.