Štajnmajer:Evropi preti nova podela

Izvor: B92, 07.Feb.2015, 20:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Štajnmajer:Evropi preti nova podela

Šef nemačke diplomatije je, u kontekstu ukrajinske krize, upozorio na opasnost podele Evrope i zahtevao od Rusije i Ukrajine primenu sporazuma iz Minska.

''Ako sada izaberemo pogrešan put....onda se može dogoditi da nam budu potrebne ne godine, već decenije da počistimo krhotine pogrešne politike i pogrešnog puta....'', rekao je Frank-Valter Štajnmajer na Minhenskoj konferenciji o bezbednosti.

''Evropi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << preti jedna nova podela i to je ono što mi zajedno moramo da sprečimo'', rekao je Štajnmajer

On je naglasio da nužne odluke moraju da budu donete u Moskvi i Kijevu, a ne samo u Berlinu ili Parizu.

O uspehu francusko-nemačke mirovne incijative za rešavanje ukrajinske krize biće odlučeno za dva do tri dana, izjavio je večeras u Minhenu šef nemačke diplomatije Frank-Valter Štajnmajer.

"Put je prohodan, a o tome će biti odlučeno u naredna dva do tri dana", rekao je Štajnmajer na bezbednosnoj konferenciji u Minhenu, dan nakon što su francuski predsednik Fransoa Oland i nemačka kancelarka Angela Merkel predstavili taj plan ruskom predsedniku Vladimiru Putinu u Moskvi.

Oland, Angela Merkel i Putin dogovorili su se da rade na nacrtu teksta mogućeg zajedničkog dokumenta o primeni sporazuma iz Minska, koji bi uključivao i predloge ukrajinskog predsednika Petra Porošenka.

Za sutra je zakazana telefonska konferencija Angele Merkel, Olanda, Putina i Porošenka o rešenju krize u istočnoj Ukrajini.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Štajnmajer upozorio na opasnost podele Evrope

Izvor: Studio B, 07.Feb.2015

Šef nemačke diplomatije Frank-Valter Štajnmajer je, u kontekstu ukrajinske krize, upozorio večeras u Minhenu na opasnost podele Evrope i zahtevao kako od Rusije, tako i od Ukrajine primenu sporazuma iz Minska..."Ako sada izaberemo pogrešan put..onda se može dogoditi da nam budu potrebne ne godine,...

Nastavak na Studio B...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.