Izvor: B92, 16.Apr.2014, 15:09 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Šef BASF-a: Ko će najviše patiti?
Berlin -- Pogoršanje situacije u Ukrajini i zaoštravanje krize alarmiralo je nemačku privredu, čiji su predstavnici upozorili na opasnost pooštrenja sankcija Rusiji.
Zahtevaju promišljenost, a od ruskog predsednika Vladimira Putina zatražili da pošalje jasne signale za deeskalaciju.
Predsednik Odbora za istok nemačke privrede Rajner Lindner i šef BASF-a Kurt Bok upozorili su na svu složenost situacije.
Bok, koji stoji na čelu najvećeg hemijskog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koncerna na svetu je, kako danas prenose nemački mediji, rekao da onaj ko bude zaključio mere o bojkotu protiv Rusije, mora odvagati troškove, koristiti takve odluke i postaviti pitanje ko će tu najviše patiti.
Nemačka industrijska i trgovinska komora je od Putina zahtevala da umereno deluje na napetu situaciju na istoku Ukrajine i pošalje jasan signal za deeskalaciju sukoba.
"I nemačka privreda, takođe, očekuje od ruske vlade jasan signal za deeskalaciju", izjavio je predsednik komore Martin Vansleben, prenose nemački mediji.
Pogledaj vesti o: Rat u Ukrajini






