Izvor: Press, 02.Maj.2014, 19:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rusija negira optužbe Turčinova o grupi sabotera

FSB je saopštila da takve tvrdnje nemaju veze sa realnošću, javio je Itar-Taš.

Situacija na rusko-ukrajinskoj granici je mirna i pod kontrolom, saopštila je pres služba ruske Federalne službe bezbednosti.

Vršilac dužnosti ukrajinskog predsednika Aleksandar Turčinov ranije danas je izjavio da se operacije u Slavjansku nastavljaju i pozvao proruske separatiste da polože oružje i oslobode taoce.

On je, kako prenosi Rojters, rekao da su >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << ukrajinske pogranične trupe odbile napade ruskih "naoružanih sabotera" da pređu u Ukrajinu tokom noći.

Turčinov je u obraćanju naciji koje je prenosila tv takođe naveo da operacija preuzimanja Slavjanska nije napredovala tako brzo kako se nadao, pri čemu su je iskomplikovali proruski pobunjenici koji se "kriju iza građana" i "pucaju iz stambenih objekata".

Nastavak na Press...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.