Rumuniji zbog rata u Ukrajini kasni modernizacija aviona IAR-99, izraelski Elbit za sada obustavio podršku projektu

Izvor: TangoSix.rs, 04.Nov.2025, 12:02

Rumuniji zbog rata u Ukrajini kasni modernizacija aviona IAR-99, izraelski Elbit za sada obustavio podršku projektu

Kako su krajem oktobra preneli rumunski mediji, ministar ekonomije, digitalizacije, preduzetništva i turizma Radu Miruca izjavio je da izraelska kompanija Elbit, zbog pružanja pomoći Ukrajini, obustavlja sve druge projekte, uključujući i modernizaciju rumunskih školsko-borbenih aviona IAR-99 Soim.
Rumunski ministar napomenuo je da su Izraelci o problemu obavestili preduzeće „Aviaone Krajova“ sa kojom imaju ugovor o isporuci softvera za modernizaciju IAR-99. Takođe se navodi da se Elbit poziva na klauzulu o nepredviđenoj situaciji („force majeure clause“) zbog koje nije u mogućnosti da ispuni svoje ugovorne obaveze.
„Avioane Krajova“ tako ne može da ispoštuje ugovor koji ima sa rumunskim...
Pogledaj vesti o: Rat u Ukrajini

Nastavak na TangoSix.rs...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta TangoSix.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta TangoSix.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.