Povratak na normalu već sledeće nedelje?

Izvor: B92, 25.Feb.2022, 10:26

Povratak "na normalu" već sledeće nedelje?

Cene nafte i gasa skočile su juče nakon prodora ruske vojske u Ukrajinu.

Raste i cena pšenice, jer u ratu su dve zemlje koje su ogromne žitnice i od kojih umnogome zavise svetska tržišta.

Hoće li Evropa imati dovoljno hleba, nafte i gasa i po kojim cenama? Da li će i Srbija upasti u probleme? Koji će još ekonomski potresi zadesiti svet zbog rata u Ukrajini? O tome je Televizija Prva razgovarala >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sa Jelicom Putniković, urednicom portala Energija Balkana, Aleksandrom Bogunovićem iz udruženja za biljnu proizvodnju Privredne komore Srbije i profesorom Mihajlom Rabrenovićem, stručnjakom za strateški menadžment.

"Verujem da ćemo, ako ne već i naredne nedelje, imati povratak na normalu, da neće biti poremaćaja na tržištima hrane i energenata", kazala je Putnikovićeva.

Prema Bogunovićevim rečima, kada je krenuo sukob mogli smo da vidimo da su krenule i cene gore.

"Kod nas takođe. Pratimo berze, u zavisnosti od razvoja situacije formiraće se i cene na berzi", naveo je.

Profesor Rabrenović podsetio je na druge nedavne ekonomske krize, poput pada Njujorške berze 2008. godine i krize koja je nastala zbog koronavirusa.

"Rekao bih da će situacija zavisiti od države do države - tamo gde je stabilinije rukovođenje biće i bolja situacija. Nadam se da će kriza kratko trajati", poručio je.

Ne prognozira se nestašica osnovnih namirnica u Srbiji, istakao je profesor.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.