Potvrđena presuda Juliji Timošenko

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 29.Avg.2012, 12:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Potvrđena presuda Juliji Timošenko

KIJEV -

Kasacioni sud Ukrajine potvrdio je danas presudu bivšoj premijerki Juliji Timošenko, koja je osuđena na sedam godina zatvora zbog zloupotrebe položaja.

"Sudsko veće je došlo do zaključka da žalba Timošenkove ne može biti zadovoljena", rekao je predsednik suda Oleksandr Elfimov.

Timošenkova koja je godinu dana u pritvoru, osuđena je u oktobru 2011. godine na sedam godina zatvora zbog >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << zloupotrebe položaja, odnosno za potpisivanje štetnog ugovora o isporukama ruskog gasa Ukrajini.

Stotinak pristalica bivše premijerke protestovalo je jutros pred zgradom suda u Kijevu, noseći transparente sa porukama podrške Timošenkovoj i zahtevajući "okončanje političke represije".

Julija Timošenko osporava presudu i smatra da je u pitanju politička osveta predsednika Viktora Janukoviča.

Nakon što joj je potvrđena presuda u decembru 2011. godine, Timošenkova je uložila žalbu Kasacionom sudu.

Ona se obratila i Evropskom sudu za ljudska prava koji je juče počeo da razmatra njen slučaj.

Slučaj Timošenkove izazvao je ozbiljnu krizu u odnosima Kijeva i zapadnih zemalja koje traže oslobađanje bivše premijerke, uoči parlamentarnih izbora u Ukrajini 28. oktobra.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.