Porošenko uplašen: Moguća potpuna invazija Rusa

Izvor: Vesti-online.com, 04.Jun.2015, 12:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Porošenko uplašen: Moguća "potpuna invazija" Rusa

Ukrajinski predsednik Petro Porošenko izjavio je da je 9.000 ruskih vojnika prisutno na teritoriji Ukrajine i upozorio na opasnost od "potpune invazije" Rusije duž cele zajedničke granice.

Porošenko je to rekao govoreći u parlamentu dan pošto su ukrajinske snage vodile najteže borbe tokom poslednjih meseci, sa proruskim snagama na istoku zemlje, koje podržava Rusija, što ugrožava ionako već klimavo primirje, prenose agencije.

- Vojska mora biti spremna, >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << kako za obnavljanje nerpijateljskih ofanziva u Donbasu, tako i za potpunu invaziju duž cele granice sa Rusijom - kazao je Porošenko.

Rusija snažno poriče snabdevanje pobunjneika oružjem ili regrutima, uprkos nekim dokazima, koji pokazuju suprotno, prenose agencije.

Više od 20 objekata oštećeno je u Donjecku tokom granatiranja koje je izvršila ukrajinska vojska, a obe strane objavile su nove podatke o žrtavama sukoba u poslednja 24 časa. Samoproglašena Donjecka Narodna Republika registrovala je 58 kršenja prekida vatre koje su počinile ukrajinske snage u poslednja 24 časa, rekli su izvori iz lokalnog Ministarstva odbrane, prenosi TAS. U saopštenju se navodi da su u napadima korištene rakete, artiljerija, tenkovi i minobacači. Lokalne snage optužuju ukrajinske trupe za kršenje prekida vatre. Prema njihovim podacima, u poslednja 24 časa poginulo je 19 ljudi, među kojima je 15 civila. Ukrajinski zvaničnici ranije su saopštili da je pet vojnika poginulo u nasilju na istoku zemlje i da je situacija napeta.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.