Izvor: Blic, 07.Okt.2012, 12:24 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Oleg Blohin u stabilnom stanju posle operacije
Trener fudbalera Dinama iz Kijeva Oleg Blohin u stabilnom je stanju posle operacije karotidne arterije, saopštio je trofejni ukrajinski klub.
"On je morao hitno da bude operisan nakon što smo proverili njegovo zdravstveno stanje", izjavio je upravnik klinike u Kijevu, Mihail Raducki.
Svojevremeno jedan od najboljih evropskih fudbalera primljen je u bolnicu sa povišenim krvnim pritiskom.
"Blohin je bio svestan kada sam ga video posle operacije i on me je >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << prepoznao. Nadam se da je najgore već iza njega", izjavio je predsednik Dinama Igor Surkis.
Blohin (59) je predvodio reprezentaciju Ukrajine na ovogodišnjem prvenstvu Evrope, a prošle nedelje je podneo ostavku, nakon što je prihvatio ponudu Dinama.
Ukrajinska fudbalska federacija potvrdila je da će Blohinov pomoćnik Andrej Bol voditi nacionalni tim na utakmicama protiv Moldavije i Crne Gore ovog meseca, u kvalifikacijama za prvenstvo sveta 2014.
Povezane vesti: Blohin novi trener Dinama iz Kijeva, paralelno vrši funkciju selektora Ukrajine







