Odgovor vam je: Dime vam se Bredliji

Izvor: B92, 28.Jun.2023, 10:53

"Odgovor vam je: Dime vam se Bredliji"

Pružanje još jednog paketa vojne pomoći Ukrajini ukazuje na opsednutost SAD željom da Rusiji nanesu strateški poraz, saopštila je ruska ambasada u Vašingtonu.

Ali, kako se dodaje, to je nemoguće.

Rusiju štiti hrabra vojska, saopštila je ruska ambasada u Vašingtonu.

Kako bi porazile Rusiju, američke vlasti guraju Ukrajince u sve očajnije avanture pokazujući time da im njihov život >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ništa ne znači. Međutim, ti pokušaji su uzaludni, dodaje ambasada tvrdeći da je nemoguće "pobediti Rusku Federaciju na bojnom polju rukama kijevskih marioneta".

"Ruski vojnici iz dana u dan dokazuju iluzornost geopolitičkih planova Vašingtona i pobijaju mitove o 'nenadmašnom kvalitetu' američkog i NATO naoružanja", navodi se u saopšenju ambasade.

Pentagon je juče najavio još jedan paket vojne pomoći Kijevu u vrednosti od 500 miliona dolara, koji će uključivati rakete za PVO "patriot", prenosive PVO sisteme "stinger", protivtenkovske raketne sisteme "javelin", borbena vozila pešadije "bredli" i oklopna vozila "strajker".

"Pokvarena vojna tehnika, koja se dimi na poljima Donbasa i Novorusije, najbolji je odgovor onima koji su nestrpljivi da sprovode iluzorne geopolitičke planove", upozorava ruska ambasada u SAD.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Pogledaj vesti o: Vašington

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.