
Izvor: SrbijaDanas.com, 10.Mar.2021, 09:02
OTKRIVENO ODAKLE JE DOŠAO EKSPLOZIV: Lukašenko nije previše iznenađen, Belorusija spremila brutalan odgovor
Masovni protesti opozicije počeli su u Belorusiji 9. avgusta, nakon predsedničkih izbora
Predsednik Komiteta za državnu bezbednost (KGB) Belorusije Ivan Tertelj saopštio je da su pronađena skrovišta sa velikom količinom eksploziva i oružja.
- Vidimo da su sa teritorije Ukrajine dolazile velike pošiljke – ogromne pošiljke oružja na našu teritoriju radi kasnije upotrebu u cilju destabilizacije >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << situacije - izjavio je državnoj televiziji Belorusije šef KGB.
- Planirani su bili teroristički napadi, kako na državne objekte, tako i na zvanična lica, u kojima može poginuti veliki broj ljudi. Na žalost, to je istina. To je stvarnost u kojoj sada živimo. Mi preduzimamo odgovarajuće mere - dodao je Tertelj.
Тертель рассказал о «десятках килограммах» тротила https://t.co/nMqjb1AvUS #belarus pic.twitter.com/5s2kdVcb9s
— Reformation (@reform_by) March 9, 2021
On je dodao da poseduju pouzdane informacije o namerama nekih grupa sa teritorija inostranih država. Neki od njih sarađuju sa specijalnim službama inostranih država.
Podsetimo, masovni protesti opozicije počeli su u Belorusiji 9. avgusta, nakon predsedničkih izbora. Prema podacima Centralne izborne komisije, na izborima je pobedio aktuelni predsednik Aleksandar Lukašenko sa 80,1 odsto osvojenih glasova. Opozicija nije priznala rezultate izbora i smatra da je pobedila Svetlana Tihanovska.
Nastavak na SrbijaDanas.com...