Izvor: RTS, 08.Okt.2014, 12:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Lavrov: Sankcija zapada su nezakonite
Ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov kaže da ne vidi nikakvu logičnu vezu između uvođenja sankcija Rusiji i normalizacije situacije u Ukrajini.
Šef ruske diplomatije poručuje da Rusija pomaže da se sporazum u Minsku primeni, ali ne da bi se ukinule sankcije, prenosi Tanjug.
"To je problem onih koji su sankcije uveli", rekao je Lavrov, prenela je agencija Itartas.
Lavrov >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << ističe da je ruski nacionalni interes jda pomogne da se normalizuje situacija u Ukrajini što je pre moguće.
Sankcije su nezakonite, tvrdi Lavrov i ocenjuje da zapad upotrebljava taj instrument da bi svom besu dao oduška. "To nije naša politika", rekao je šef ruske diplomatije.
"Gnev ne može da ih zaslepi toliko da osnovni, duboko ukorenjeni interesi čovečanstva budu žrtvovani. Nadam se da će zdrav razum prevladati. Mi smo strpljivi ljudi", rekao je Lavrov.
Rusija će biti spremna da ponovo oživi kanale saradnje sa zapadom, kada zapadni partneri budu imali sličnu ideju, zaključio je šef ruske diplomatije.















