Kijev: Racije u ruskim državnim medijima

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Maj.2018, 11:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kijev: Racije u ruskim državnim medijima

Ukrajinske bezebednosne službe sprovele su racije u dve kancelarije ruskih državnih medija u prestonici Ukrajine Kijevu, saopštili su danas ti mediji.

Ruska državna novinska agencija Ria Novosti saopštila da je sprovedena racija u njenoj kancelariji u Kijevu i da je šef biroa zadržan na ispitivanju.

Agencija navodi da su ukrajinske bezbednosne snage upale u kancelariju i da od tada ne mogu da dođu u kontakt sa svojim dopisnicima.

Još jedan ruski >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << državni medij Raša tudej saopštio je da ne može da kontaktira svoje osoblje u Kijevu nakon racije, preneo je AP.

Glavna urednica Raša tudej Margarita Simonjan napisala je na Tviter nalogu da su telefonske veze u njihovoj kancelariji u Kijevu blokirane i da je njihov ukrajinski vebsajt oboren.

Ukrajinska bezbednosna agencija SBU kasnije je potvrdila da je sprovela racije.

U saopštenju SBU se navodi da istražuju mrežu medija, koje kontroliše ruska vlada, a koriste se kao oruđe u hibridnom ratu protiv Ukrajine.
Pogledaj vesti o: Rat u Ukrajini

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.