Janukovič  sa evropskim zvaničnicima

Izvor: S media, 01.Mar.2010, 12:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Janukovič sa evropskim zvaničnicima

Novi ukrajinski predsednik Viktor Janukovič počeo je danas u Briselu razgovore sa evropskim zvaničnicima u Briselu, što je njegova prva poseta inostranstvu od kako je 7. februara izabran za predsednika Ukrajine.

Janukovič će razgovarati s predsednikom Evropske komisije Žozeom Manuelom Barosom, predsednikom EU Hermanom Van Rompejom, kao i sa predsednikom Evropskog parlamenta Jiržijem Buzekom.

Tokom razgovora, novi ukrajinski predsednik pokušaće da ublaži >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << imidž proruskog kandidata koji uživa na Zapadu, ali i da razgovara o nacrtu projekta kojim se predvidja stvaranje gasnog konzorcijuma izmedju Evrope i Moskve.

Janukovič je na mestu šefa države nasledio Viktora Juščenka, koji je ulagao velike napore u cilju približavanja EU i NATO.

Odlučivši da za prvu zvaničnu posetu inostranstvu izabere Brisel, a ne Moskvu, Janukovič je želeo da ublaži svoj proruski imidž i uveri Evropljane da je EU za Ukrajinu od izuzetne važnosti", rekao je neimenovani ukrajinski diplomata.
Pogledaj vesti o: Rat u Ukrajini

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.