Izvor: Vostok.rs, 11.Feb.2025, 22:16

Hronika specijalne vojne operacije za 10-11.2.2025.

 Na Časovojarskom pravcu jedinice Oružanih snaga Rusije potisnule su ukrajinske snage sa područja pejzažnog parka „Kleban-Bik“ jugoistočno od Časovog Jara i napredovale ka rudniku „Jugoistočni“.
Na Pokrovsko-Mirnogradskom pravcu ruski vojnici poboljšali su svoje pozicije u Lisovki, preuzevši kontrolu nad delom terena s obe strane potoka Soleni. U rejonu Pesčanoja nastavljaju se žestoke borbe.
Na Novopavlovskom pravcu jedinice Ruske armije napredovale su u Udačnoju i „približile“ liniju fronta u poljima zapadno od Slavjanke.
Na Andrejevskom pravcu ruske snage nastavljaju ofanzivu u Andrejevki, probijajući se ka zapadnim okrajcima naselja, što omogućava dejstvo po ukrajinskim pozicijama u Konstantinopolju i Ulaklahu. Izvor: Ribar (F)

Nastavak na Vostok.rs...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.