Greše oni koji veruju da postoji zastoj u ratu; Ruse uništavaju

Izvor: B92, 26.Dec.2023, 18:55

"Greše oni koji veruju da postoji zastoj u ratu"; Ruse uništavaju

Udari na rusku flotu u Crnom moru pokazuju da greše oni koji veruju da postoji zastoj u ratu u Ukrajini, rekao je danas britanski ministar odbrane Grant Šaps.

"Ovo najnovije uništenje Putinove mornarice pokazuje da greše oni koji veruju da postoji zastoj u ratu u Ukrajini! Nisu primetili da je u poslednja četiri meseca uništeno 20 odsto ruske Crnomorske flote", napisao je Šaps na platformi Iks (X).

Kako je naveo, ruska dominacija u Crnom moru je sada dovedena u >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pitanje, a nova Koalicija za pomorske sposobnosti, koju predvode Velika Britanija i Norveška, pomaže da se osigura pobeda Ukrajine na moru.

Ukrajinski mediji su ranije preneli da je rano jutros taktička avijacija Ratnog vazduhoplovstva napala krstarećim raketama veliki desantni brod ruske Crnomorske flote Novočerkask kod Feodosije.

Južne odbrambene snage Ukrajine podelile su fotografiju ostataka ruskog desantnog broda Novočerkask na Telegramu. "'Manja' šteta na velikom desantnom brodu Novočerkask... Ili, bolje rečeno, njegovi manji ostaci", navodi se u izveštaju.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Pogledaj vesti o: Rat u Ukrajini

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.