Gde je nestao srpski pasulj?

Izvor: S media, 25.Maj.2012, 08:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Gde je nestao srpski pasulj?

Prebranac, tako, domaćice u Srbiji mogu da prave od tetovca iz Kirgistana, da spremaju gradištanac iz Argentine i Egipta.

Vekne pune semenki

Grci virtuelno uzgajaju povrće

Zašto se isplati šoping van Srbije?

Ili mogu da se “časte” najskupljim zelenim pasuljem iz Ukrajine. Najveća količina pasulja na srpsko tržište stiže iz Kirgistana. Čak i ako na deklaraciji u velikm trgovinama piše da je uvezen iz Bugarske, >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << u stvari, potiče sa oranica Kirgistana.

"Srpskog pasulja u ponudi nema već dugo. Trenutno se kupcima na veliko nudi gradištanac po ceni od 190 dinara iz Argentine i Egipta. Po istoj ceni prodaje se i tetovac iz Kirgistana, dok je argentinski šareni pasulj nešto jeftiniji, i košta 180 dinara. Najskuplji je, na veliko, zeleni koji u Beograd stiže iz Ukrajine. Kilogram je 250 dinara", kaže Dušan Šobot, direktor sektora operacije “Veletržnice Beograd” za Novosti.

Nekada najpoznatiji pasulj iz Tetova, koji je ovde odomaćen, sada je prava retkost na tržištu Srbije. Izuzetno mala količina se uvozi iz Makedonije i veoma ga je teško naći na rafovima trgovine.

"Problem sa nabavkom kvalitetnog pasulja traje dugo. Čak i kada 'naletimo' na srpski pasulj, morali bismo da ga platimo po 300 dinara za kilogram, što znači da bi u radnji bio 400 dinara", kaže poslovođa privatne trgovinske radnje u Beogradu.

foto:Guliver/Thinkstock
Pogledaj vesti o: Rat u Ukrajini

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.