Francuska poslala Ukrajini PVO sistem Krotal

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 21.Nov.2022, 08:30

Francuska poslala Ukrajini PVO sistem Krotal

Francuske je poslala Ukrajini novi kontigent vojne pomoći, uključujući dve baterije sistema protivvazdušne odbrane "Krotal" i dva višecevna bacača raketa, saopštio je francuski ministar odbrane Sebastijan Lekorni.

"Iako je pomoć Francuske uglavnom fokusirana na samohodne artiljerijske sisteme Cezar, od kojih je 18 već prebačeno od početka rata, spisak sistema naoružanja je mnogo širi. Tu su i rakete Milan >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << i Mistral, oklopni transporteri, protivtenkovske mine HPD-2A2, zaštitna oprema u slučaju da neprijatelj upotrebi nuklearno, biološko ili hemijsko oružje i uređaji za noćno osmatranje najnovije generacije", rekao je Lekorni.

Prema rečima ministra, Francuska je od početka rata, u Ukrajinu poslala vojnu pomoć ukupne vrednosti u iznosu od 550 miliona evra i nalazi se među pet najvećih zemalja donatora Ukrajini.

Ukupna vrednost vojne pomoći koju su zemalje EU poslale u Ukrajinu iznosi oko tri milijarde evra, prenosi Ukrinform.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.