Filipović i Trakić najbolji u paratriatlonu

Izvor: B92, 19.Jun.2018, 23:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srpski sportisti Lazar Filipović i Strahinja Trakić osvojili su zlatnu medalju na Svetskom kupu u paratriatlonu.

Oni su ostvarili rezultat od jednog sata, devet minuta i 21 sekudni, što je bilo dovoljno za prvo mesto prošlog vikenda u francuskom gradu Bezansonu.

Prednost su stekli u poslednjoj fazi takmičenja, kada su prestigli najpre kanadski, a zatim i dva ukrajinska para.

Ubedljivo najboljim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << trčanjem, na kraju su ostvarili čak 29 sekundi prednosti u odnosu na drugoplasirani ukrajinski tim, dok su treće mesto zauzeli takmičari iz Francuske.

Srpski paratriatlonci su ovim trijumfom osvojili 400 bodova, što im je donelo značajan napredak na svetskoj ITU rang listi.