DRAMA: Ruski bombarderi došli do Kalifornije

Izvor: Kurir, 07.Maj.2014, 07:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DRAMA: Ruski bombarderi došli do Kalifornije

U trenutku kad ukrajinska kriza može da izazove sukobe globalnih razmera među svetskim silama, Rusija vojnim avionima počinje da obleće vazdušni prostor SAD

MOSKVA - Ne popušta.

U trenutku kad na istoku Ukrajine bukti bratoubilački građanski rat, za koji se strahuje da bi mogao da izazove nove sukobe globalnih razmera među svetskim silama, Rusija vojnim avionima počinje da obleće vazdušni >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << prostor SAD. Naime, zapovednik Američkog ratnog vazduhoplovstva general Herbert Hok Karlajl rekao je da je u blizini Kalifornije, ali i na Pacifiku uopšte, primećeno pojačano prisustvo ruskih letelica.

Uticaj ukrajinske krize

Američke službe posebno su uznemirene zbog ruskih vazdušnih patrola duž zapadne obale SAD i iznad ostrva Guam u Tihom okeanu. Reč je o američkoj teritoriji, gde se nalazi veoma bitna vojna baza, a gde je američki borbeni lovac U. S. F-15E presreo ruskog „Medveda“, strateškog bombardera „tupoljev tu-95“.

Šojgu najavio jačanje

CRNOMORSKA FLOTA BIĆE OSNAŽENA

Ruski ministar odbrane Sergej Šojgu saopštio je da će ruska Crnomorska flota biti pojačana ove godine podmornicama i brodovima nove generacije. Prema njegovim rečima, neophodnost unošenja promena u program razvoja Flote pojavila se zbog prisajedinjenja poluostrva Krim u Crnom moru, na kojem je ta flota stacionirana.

- Na lokacijama na kojim je stacionirana naša flota ove godine biće formirane nove jedinice protivvazdušne odbrane i morske pešadije. Ove godine u Crnomorsku flotu biće raspoređene nove podmornice, brodovi nove generacije - rekao je Šojgu. Ruski mediji ističu da zabrinutost Rusije izaziva skorašnja aktivnost američke mornarice u Crnom moru.

Rasmusen traži

VIŠE NOVCA ZA NATO

Generalni sekretar NATO Anders Fog Rasmusen pozvao je kolege iz Alijanse da koriste događaje u Ukrajini kao izgovor za povećanje vojnih troškova. Zemlje članice treba da troše na odbranu najmanje dva odsto nacionalnog bruto proizvoda. Ipak, u poslednje vreme tog pravila se nisu pridržavale sve zemlje. Inače, prema mišljenju stručnjaka, ideja transatlantske odbrane preživljava ovih dana drugo rođenje.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.