Bogoslovi SPC u srpskoj ambasadi

Izvor: RTS, 23.Feb.2014, 12:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bogoslovi SPC u srpskoj ambasadi

Bogoslovi koji su se zatekli u manastiru Ruske pravoslavne crkve u Kijevu, kada su u njega upali demonstranti, prebačeni u ambasadu Srbije u Ukrajini, potvrdio ambasador Srbije u Ukrajini Rade Bulatović.

Dva srpska bogoslova koji su se zatekli u manastiru Ruske pravoslavne crkve u Kijevu kada su u njega upali demonstranti prebačeni u ambasadu Srbije u Ukrajini.

Ambasador Srbije u Ukrajini Rade Bulatović >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << potvrdio je da su dva srpska bogoslova noćas izvedena iz Kijevo-pečerske lavre i da se trenutno nalaze se u ambasadi

Antiruski nastrojeni demonstrantiupali su sinoć u manastirski kompleks Ruske pravoslavne crkve u Kijevu, gde su se nalazila i dva srpska bogoslova.

Demonstranti u Kijevu su upali u Kijevsko-pečersku lavru, dok se na Trgu nezavisnosti demonstrantima obraćala Julija Timošenko.

Oni su ušli samo u prvi deo lavre, zahtevajući da manastirski kompleks predaju Ukrajinskoj pravoslavnoj crkvi.

Kijevsko-pečerska lavra, jedan od najznačajnijih spomenika pravoslavne vere za Ruse i Ukrajince, sagrađena je za vreme Kijevske Rusije.

Manastir se nalazi na južnim padinama Kijeva u Ukrajini i danas je lavra na listi Uneska i jedna od sedam čuda Ukrajine.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.