Američki hameri stižu u Ukrajinu

Izvor: Mondo, 15.Mar.2015, 00:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Američki "hameri" stižu u Ukrajinu

Ukrajina će sledeće sedmice dobiti 30 američkih višenamenskih oklopnih "hamera", izjavio je danas ukrajinski predsednik Petro Porošenko.

Foto: Guliver/Getty Images/Thinkstock

"Imam dobru vest: avionom će sledeće sedmice doleteti prvih 30 oklopnih 'Hamera'", rekao je on, dodajući da će "izviđačke jedinice najzad dobiti britanske oklopne transportere 'Saksone'", prenela je agencija Ukrinform.


Ukrajinska agencija podseća da su SAD odlučile >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << da Ukrajini daju nekoliko sistema bespilotnih letelica "Gavran" (Raven), 30 oklopnih višenamenskih "hamera" i 200 džipova istog tipa, vrednih približno 75 miliona dolara.

Porošenko je rekao i da je potrebna hitna reforma Ministarstva odbrane.

"Ipak verujem da postoji šansa za miran razvoj događaja, ali što se više bude udaljavao rat, ljudi će manje misliti da je reforma Ministarstva aktuelna. Imamo vrlo kratak rok koji treba da iskoristimo", kazao je predsednik Ukrajine.

Porošenko je prilikom odvojenog susreta sa čelnicima oblasnih administracija naložio oblastima što skoriju izgradnju "zida" duž linije odbrane, prenele su ukrajinske agencije.

"Svaka oblast treba da da doprinos izgradnji fortifikacijskih zaklona ukoliko ne želimo neprijatelja na granicama svog grada", rekao je on.

Porošenko je dodao da, bez obzira što Ukrajina ispunjava dogovore iz Minska, postoji potreba koordinacije napora na sprovođenju mobilizacije, koja treba da obezbedi i pojača odbrambenu sposobnost zemlje.

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.