Vreli derbi Turske - Galata srušila prokletstvo dugo 20 godina u meču sa tri crvena kartona! (video)

Izvor: Sportske.net, 23.Feb.2020, 21:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fenerbahče poklekao na "Sukru Saračoglu" stadionu.

Derbi grada Istanbula doneo četiri gola, tri crvena kartona i pobedu Galatasaraja (3:1).

Prvo poluvreme se završilo nerešenim ishodom (1:1).

Kruse je doveo domaće u prednost iz penala, Nemac pogađa u 21. minutu. Gosti su uzvratili posle dvadesetak minuta. Bajarm izvodi korner, Donk najviši u skoku. Igrao se 40. minut.

U drugom poluvremenu smo videli ono što krasi ovakve derbije. >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net <<

Prvo je Janal dobio crveni karton van terena zbog nesportskog ponašanja. Galata stiže do prednosti u 80. minutu. Falkao postaje pravi miljenik navijača, Kolumbijac donosi 2:1 deset minuta pred kraj meča.

A onda pravi cirkus.

Turuc i Belanda ulaze u žestok okršaj, u sukobu su učestvovale i klupe oba klua. Na kraju po crveni karton za oba igrača. Onejkuru overava pobedu Galatasaraja golom u 96. minutu!

Ovo je prva pobeda Galate na stadionu Fenera još od kraja 1999. godine. Pravi rat na terenu se završio sa trinaest žutih kartona, tri crvena i dva penala.

Fener nastavlja seriju od četiri meča bez pobede dok Galata ostaje na drugom mestu zbog lošije gol razlike od Trabzona.