Turska: Uhapšene još 44 osobe

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 13.Jul.2017, 12:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Turska: Uhapšene još 44 osobe

Turski zvaničnici saopštili su danas da su uhapšene 44 osobe povezane sa kurdskim ekstremistima, pod sumnjom da su planirale terorističke napade, a među njima su i dve osobe osumnjičene da su učestvovale u dva odvojena napada u Istanbulu prošle godine.

Guverner Istanbula Vasip Sahin izjavio je da su uhapšeni osumnjičeni da je organizovao napad koji se u decembru desio na fudbalskom stadionu u kome je 46 osoba umrlo, i osoba osumnjičena da je organizovala napad na policiju prošlog juna, prenosi AP.

Prema njegovim rečima, izvedena hapšenja u Istanbulu i još četiri turske provincije, spasile su grad od ozbiljnih i senzacionalnih napada.
Pogledaj vesti o: Turska

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.