Izvor: RTS, 22.Nov.2022, 08:24

Operacija "Kandža-mač" – Turska tvrdi da su ubili 184 terorista

Turske oružane snage ubile su 184 terorista u dvodnevnoj vazdušnoj operaciji "Kandža-mač" u Siriji i Iraku, saopštio je sinoć turski ministar odbrane Hulusi Akar.
Iz Ankare je saopšteno da je od početka operacije "Kandža-mač", uz pomoć aviona i podrške sa zemlje, ubijeno 184 terorista.

"Prema našim procenama, ova cifra će rasti. Nastavićemo borbu dok i poslednji terorista >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << ne bude uništen", rekao je Akar, kako se navodi u saopštenju turskog Ministarstva odbrane, koje je preneo Tas.
Turska je tokom noći 20. novembra izvela vazdušnu operaciju "Kandža-mač" u severnom Iraku i Siriji u kojoj je učestvovalo preko 50 aviona i 20 dronova.
Da podsetimo, Turska je pokrenula vazdušne napade ciljajući kurdske grupe koje Ankara smatra odgovornim za prošlonedeljni smrtonosni bombaški napad u Istanbulu.
Tada je eksplodirala bomba u centru Istanbula, ubivši šest ljudi i ranivši više od 80.
Turske vlasti su za napad okrivile PKK i njen sirijski ogranak IPG, dok su Kurdske militantne grupe, međutim, negirale umešanost.

Nastavak na RTS...






Povezane vesti

Operacija "Kandža-mač"; Krvava osveta Turske

Izvor: B92, 22.Nov.2022

Ministar odbrane Turske Hulusi Akar saopštio je da je u okviru operacije "Kandža-mač" na području Sirije i Iraka likvidirano 184 terorista.

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.