
Izvor: SrbijaDanas.com, 06.Feb.2023, 12:29
"JA SAM U RUŠEVINAMA, SPASITE ME" Očajni Turci mole za pomoć preko društvenih mreža (VIDEO)
Turske oružane snage uspostavile su vazdušni koridor kako bi omogućile timovima za potragu i spasavanje da stignu do pogođene zone.
Turski grad Kahranmaraš pretrpeo je veliku štetu nakon snažnog zemljotresa od 7,8 stepeni, a mnogi građani su ostali zarobljeni u ruševinama.
Nadležne službe i volonteri na sve načine pokušavaju da izvuku zarobljene građane, a pojedinci su se iz ruševina oglašavali preko društvenih mreža.
>> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com <<
- Ja sam u ruševinama. Spasite me - poručila je jedna žena Ajsel.
Yardım bekliyorum pic.twitter.com/fkGX0WKCsR
— Aysel (@ayselllyeral) February 6, 2023
Za sada nije poznato njeno stanje. Korisnici Tvitera su joj poručili da čuva bateriju i naveli su da se mole za nejno zdravlje i izbavljenje.
Veliki broj građana preko društvenih mreža moli za pomoć jer su im rođaci ili prijatelji zarobljeni u ruševinama, a bilo je i onih koji su se požalili da spasilaca nema.
Turske oružane snage uspostavile su vazdušni koridor kako bi omogućile timovima za potragu i spasavanje da stignu do zone pogođene snažnim zemljotresom.
- Mobilisali smo naše avione da bismo poslali medicinske timove, timove za potragu i spasavanje i njihova vozila u zonu zemljotresa - naveo je ministar odbrane Hulusi Akar.
DIYARBAKI- Many people are still waiting for relief and rescue team.
God please save them..
Update- 1006 Killed & 5590 injured.#deprem #Idlib #Syria #DEPREMOLDU #TurkeyEarthquake #Turkey pic.twitter.com/e0SaAXD2VI
— Chaudhary Parvez (@ChaudharyParvez) February 6, 2023
I Srbija upućuje pomoć u vidu Specijalističkih timova za spasavanje iz ruševina Sektora za vanredne situacije Ministarstva unutrašnjih poslova sa 21 pripadnikom i 3 oficira za vezu.
Specijalistički timovi upućuju se sa opremom za probijanje i presecanje, podizanje tereta, spasavanje i rad na visini i elektronsku pretragu. Pripadnici Sektora obučeni su za ovaj vid pretrage i spasavanja iz ruševina, a do sada je opremljeno i obučeno osam Specijalističkih timova sa 140 pripadnika.
Ukupan broj poginulih u razornom zemljotresu koji je rano jutros pogodio pogranično područje između Turske i Sirije povećao se, prema dosadašnjim podacima, na više od 600, a povređenih je više od 3.000.
Strahuje se da će broj žrtava nastaviti da raste, jer je veliki broj ljudi zatrpan. Turske vlasti su saopštile da su u toj zemlji, prema dosadašnjim podacima, poginule 284 osobe, a da su 2.323 povređene. Vlasti u Sani navode da je poginulo 237 ljudi, a da ih je više od 600 povređeno. Veruje se da se taj broj odnosi samo na oblasti koje kontroliše vlada.
Pogledaj vesti o: Turska
Nastavak na SrbijaDanas.com...