Imperator uzvratio udarac!

Izvor: MozzartSport.com, 24.Dec.2017, 20:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fatih Terim se četvrti put vratio na klupu Galatasaraja i, naravno, pobedio

Fatih Terim je kultna figura turskog fudbala i Galatasaraja. A njegov povratak na klupu istanbulskog velikana odmah je doneo promenu mentaliteta i, što je najvažnije, pobedu. Lavovi su na svom terenu pobedili Gectepe sa 3:1 posle preokreta u utakmici 17. kola turske Superlige.

Imao je Galatasaraj pred ovaj meč dva vezana >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << poraza, u prvenstvu i kupu, pa su poslovično zahtevni navijači već počeli da pokazuju znake nervoze.

A počelo je loše za domaćina, jer je u devetom minutu Adis Jahović iz penala doveo Gectepe u vođstvo. Ipak, posle samo 10-ak minuta došlo je vreme da se raduju i navijači Galatasaraja pošto je Gari Rodriges izjednačio.

Konačno, u 53. minutu je Jasin Ostekin doneo potpuni preokret i vratio Galatasaraj na pravi, pobednički put. Sve dileme otklonio je Maikon u 70. minutu.

Galatasaraj je na ovaj način uspeo da prekine Gectepeova pobednički niz od četiri utakmice, a za goste je svih 90 minuta odigrao srpski štoper Miloš Kosanović.

TURSKA 1 - 17. KOLO